KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15232015
nr 1523 2015
Reinhold Norstedt
(1843-1911), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1887, Bildmått: 15x19 cm, yttermått inklusive ram: 31x34 cm
Kondition: inga anmärkningar
Reinhold Norstedt, född 1843 i Vingåker, död 1911, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:54:25
20/2 18:49:26
20 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Reinhold Norstedt
Läs mer om Reinhold Norstedt